Посвідчення водія категорії А

До сих пір по інформаційним просторам України серед людей гуляє омана, що права на мопед – це міф. Але міф чи це? У даній статті ми відповімо на це питання. Також обговоримо всі особливості і різновиди мотоциклетних категорій.

Навчання їзди на мотоциклі в Україні

Чому до сих пір є така омана? Все досить просто – до 2013го року тільки категорія А регламентувала їзду двоколісних транспортних засобів. І то не всіх. А з 2013го року Кабінетом міністрів України було введено ряд нових водійських підкатегорій, в тому числі і А1.

Що таке категорія А і А1? Це 2 мотоциклетних категорії, які регламентують їзду на мотоциклах, мопедах, скутерах і моторолерах. Для відкриття однієї або одночасно двох категорій необхідно:

– досягти 16-тиріччя;

– не мати протипоказань по здоров’ю;

– пройти обстеження і отримати сертифікати від нарколога і психіатра.

При дотриманні трьох правил, при наявності найголовнішого чинника – бажання, кожен бажаючий може надійти на курси водіння на мотоциклі. Автошкола «Антарес» міста Новомосковськ запрошує на навчання, яке проходить в комфортних класах, обладнаних наочними посібниками, необхідними інформаційними стендами. Навчання проходить під наглядом дипломованих фахівців. Наш викладацький склад кожні 5 років проходить курси підвищення кваліфікації.

Інформація для ознайомлення: Скільки коштує здати на права на категорію А.

Уроки водіння на мотоцикл проходять в 2 етапи. Теоретичні заняття змінюються практичними. В кінці навчання студенти здають внутрішній іспит в автошколі, і тільки потім допускаються до здачі іспиту в сервісному центрі МВС.

Зазвичай категорії відрізняються один від одного за кількома параметрами:

– потужність, об’єм двигуна;

– загальна маса;

– максимальна кількість пасажирських місць.

Мотоциклетні категорії відрізняються один від одного за першою ознакою. Поговоримо про кожну категорію окремо далі.

Категорія А1

Як було сказано вище, дана категорія з’явилася тільки в 2013 році. Права А1 – це документ, що дозволяє на легальній основі управляти мотоциклами, скутерами і мопедами з об’ємом двигунів до 50 куб см, або з потужністю електродвигуна до 4 кВт.

Якщо ви застали цей час, то до 2013го року, такі невеликі двоколісні транспортні засоби буквально заполоняли дороги. На них не було номерних знаків, а у їх водіїв (найчастіше підлітків і дітей) не було водійських посвідчень. Тобто, за великим рахунком, їх їзда ніяк не регламентувалася. І в разі порушення ПДР практично нічого було пред’явити. А правила дорожнього руху вони порушували часто.

Після відкриття підкатегорії А1 і введення штрафів кількість мопедів, малопотужних скутерів та ін на дорогах загального користування зменшилася. У великих і маленьких містах діти за кермо взагалі перестали сідати.

Мотоцикл – це якась категорія? Питання, яке цікавить багатьох, відповідь на нього в наступному розділі.

Категорія А

Кажу відразу, не означає, що будь-який мотоцикл відноситься до категорії А. Права категорії А дають право керувати мотоциклами, мопедами, скутерами та іншими двоколісними ТЗ об’ємом двигуна більше 50 куб см і потужністю електродвигуна від 4 кВт.

Виходячи з цього можна зробити висновок – зовні на категорії та підкатегорії транспортні засоби ніхто не ділить. Якщо ТЗ зовні схоже на мотоцикл, подивися в його технічні характеристики, і тоді точно стане ясно, під яку з двох існуючих мотоциклетних категорій він потрапляє.

Є невеликий нюанс, що стосується великих, потужних мотоциклів з об’ємом двигуна від 350 куб см. Такі ТЗ потрапляють під категорію А, але не дивлячись на те, що її можна відкрити з 16-ти років, управляти таким агрегатом дозволяється тільки з 18-ти років .

Рекомендація від автошколи «Антарес» в місті Новомосковськ – відкривайте обидві мотоциклетні категорії одночасно. Щоб уникнути конфузів і штрафів в майбутньому. Власникам категорії А забороняється керувати ТЗ з категорії А1, і навпаки.

Сподобалася стаття? Читайте інші статті нашого автомобільного блогу і записуйтеся в нові групи. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх