Посвідчення водія категорії B (Б)

Перед початком навчання на категорію B (Б), багато хто навіть не замислюються про те, що дана категорія прав дає можливість управляти не тільки звичайним легковим транспортним засобом. У даній статті ми розберемо всі особливості найпоширенішої категорії з водіння і ознайомимося з її підкатегоріями.

Категорії водійських прав, Україна

У діючих правилах дорожнього руху, починаючи з 2013-го року, з’явилося безліч підкатегорій, на додаток до 4х чинних ще з Радянської епохи. У багатьох виникає питання – права категорії В (Б): яким транспортом можна управляти? Дійсно, дана категорія з 2013го року обзавелася «молодшою ​​сестрою» – категорією В1 (Б1). На даний момент існує 3 різновиди категорії В (Б):

– В1 (Б1) – категорія, що дає право керувати квадроциклами і трициклами;

– В (Б) – автомобілі до 8 пасажирських місць і до 3.5 тонн ваги;

– ВЕ (БЕ) – дозволяється управління машини з причепами.

Пройдемося по кожній категорії окремо.

Категорія В1

У будь-якій акредитованій автошколі можна отримати права даної підкатегорії. Власникам водійського посвідчення з відміткою біля букв B1 дозволяється керувати квадроциклами і трициклами з об’ємом двигуна до 50 см3 і вагою до 550 кг. Поява даної підкатегорії було обумовлено появою великої кількості таких транспортних засобів на дорогах.

Більше пощастило тим, хто отримав права на машину до 2013го року. Таким водіям категорія В1 (Б1) присвоювалась автоматично. Всім же бажаючим на дорогах загального користування їздити на квадроциклах необхідно відкривати додаткову категорію, навіть при наявності «старшої» категорії B (Б).

Автошкола «Антарес» в місті Новомосковськ надає всі умови для навчання на права категорії B (Б) і B1 (Б1). Комфортні класи, сучасні автомобілі, штат, що складається з дипломованих фахівців. Все це і багато іншого можна зустріти на наших курсах. У даній автошколі можна не тільки отримати права категорії В (Б), вартість навчання – за посиланням, а й відкрити додаткову категорію ВЕ (БЕ), про яку ми поговоримо далі.

Категорія ВЕ

Власникам категорії B (Б) дозволяється керувати автомобілем з причепом, якщо їх загальна маса не перевищує регламентованих 3.5 тонн. Для їзди з причепом на регулярній основі рекомендується відкрити категорію ВЕ (БЕ). Крім того, водити автомобіль з причепом складніше, тому пройти додатковий курс навчання буде дуже навіть до речі будь-якому водієві.

Категорія В

Отримати права категорії B (Б) точно можна в будь-який автошколі. Багато студентів помиляються спочатку, думаючи, що дана категорія дозволяє управляти тільки легковими автомобілями. Це не зовсім так. Розберемо існуючі особливості:

– Відповідаючи на питання, категорія В (Б), до скількох тонн може бути маса автомобіля – до 3.5. Важливо враховувати, що дана цифра означає максимально допустиму вагу з усіма вантажами і пасажирами, а також загальну вагу з причепом;

– Ви можете сміливо водити невеликі мікроавтобуси, якщо кількість пасажирів не перевищує 8 осіб;

– також, під дану категорію підходять вантажні та напіввантажні автомобілі масою до 3.5 тонн;

– всі інші легкові машини у всіх варіантах кузова: седан, універсал, хетчбек, кабріолет, купе.

Звичайно, багато хто б просто хотіли купити права категорії В (Б), але по-перше, це не законно, а по-друге, це небезпечно в першу чергу для вас, а також для оточуючих. Тому, запрошуємо всіх бажаючих в автошколу «Антарес» міста Новомосковськ. Наш навчальний заклад має акредитацію на всі види категорій. Закінчивши нашу школу водіння, ви зможете водити будь-який автомобіль! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх