Посвідчення водія категорії С

Категорія С – є наступною за популярністю, після категорії В. Це обумовлено, в першу чергу тим, що наявність вантажної категорії в посвідченні водія буде гарною підмогою для подальшого працевлаштування. А якщо відкрита така категорія прав, наприклад як СЕ – можна влаштуватися на міжнародну компанію і заробляти дійсно хороші гроші. Крім того, багато хто не знає, що на категоріях С і СЕ вантажні категорії не закінчуються. У даній статті ми обговоримо кожну з чотирьох вантажних категорій, дізнаємося особливості та нюанси.

Категорії прав, Україна: «С»

Наявність позначки в посвідченні водія біля категорії С, говорить про те, що ви маєте право керувати вантажним автомобілем масою від 7.5 тонн. Категорія С, максимальна маса якої за правилами дорожнього руху не регламентується. Також, як не регламентується і максимальна кількість пасажирів. Єдина умова – їх не повинно бути більше, ніж дозволяється технічними характеристиками вантажного автомобіля.

Здати на права категорії С можна при дотриманні наступних умов:

– досягнення 18-ти річного віку;

– відсутність медичних протипоказань;

– успішне навчання в автошколі і подальший допуск до іспиту в сервісний центр МВС.

У деяких власників вантажний категорії водіння постає питання: «Чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С?» Відповідь однозначна – ні! Для того щоб знати такі та інші нюанси з правил дорожнього руху, запрошуємо на навчання в автошколу «Антарес» міста Новомосковськ.

Бажаючим дізнатися, скільки коштує навчання на категорію С, для ознайомлення: Вартість навчання на права.

Пройшовши курси на категорію С вам буде дозволено керувати вантажним автомобілем від 7.5 тонн. Для легального керування автомобілями легше, ніж 7.5 тонн, необхідно мати відкриту категорію С1.

Категорія водійських прав, Україна: «С1»

Дана категорія водійських прав призначена спеціально для тих випадків, коли маса вантажівки варіюється від 3.5 до 7.5 тонн. Ви, навіть самі того не усвідомлюючи, і не звертаючи уваги, зустрічаєте такі автомобілі кожен день:

– це автомобілі, що доставляють товари з магазинів;

– автомобілі, що перевозять продукти харчування;

– автомобілі, що перевозять робочі бригади, солдатів;

– деякі автомобілі аварійних служб.

Від старшої категорії С, цю підкатегорію відрізняє тільки максимально дозволена маса автомобіля. Всі інші умови, в тому числі і для отримання прав, повністю збігаються.

Категорія С1Е

Перша з 4х вантажних категорій, для якої необхідно проходити навчання водінню з причепом. З назви стає зрозуміло, що стосується це вантажних автомобілів підпадають під категорію С1, але є кілька нюансів:

– відкрити цю категорію можна з 19-ти років і при наявності підтвердженого стажу водіння від 1го року;

– така категорія дає право керувати вантажним автомобілем масою від 3.5 до 7.5 тонн в зчепленні з причепом масою від 750 кг;

– для зчіпки з причепом до 750 кг відкривати категорію С1Е не потрібно;

– максимальна маса такого зчеплення не повинна перевищувати 12 тонн.

Категорія СЕ

Є найприбутковішою водійських категорією. ПДР категорію СЕ описує наступним чином: дозволяється керування вантажним транспортним засобом масою від 7.5 тонн в зчепленні з причепом масою від 750 кг. Простою мовою – це фури. Відкривають такі категорію ті, хто працюють далекобійниками. Умови для отримання прав даної категорії ідентичні з категорією С1Е – 19 років і наявність підтвердженого стажу від 1го року.

Пройти навчання на категорію СЕ можна в будь-якій акредитованій автошколі. Наприклад, в автошколі «Антарес» міста Новомосковськ. Ми запрошуємо всіх бажаючих навчитися водінню. Також, рекомендуємо ознайомитися з іншими статтями нашого блогу, де багато корисної інформації, як для початківця водія, так і для професіонала. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх