Як плавно почати рух з ручною коробкою передач

Водіння автомобіля – справа відповідальна, важлива, цікава, іноді складна, та має ряд особливостей. Під час навчання водінню практично перед учнями постає питання, як стартувати на механіці? Саме вдалий старт, правильний, спокійний початок руху є запорукою успішної їзди. У даній статті ми розберемо: пристрій трансмісії, дізнаємося, як їздити на механіці, поговоримо про відмінності механічної коробки передач від автоматичної, остаточне переконаємося – водіння автомобіля справа нескладна, але до якої необхідно підходити з відповідальністю.

Загальні положення

Ті, що говорять, що на МКПП (механічній коробці перемикання передач) їздити складно – частково мають рацію. Але складність полягає в тому, що складнощі будуть до тих пір, поки ви погано відчуваєте автомобіль. Для досвідчених водіїв питання: «Як рушити з місця на автомобілі з ручною коробкою передач» відпадає. Людина, загартована досвідом водіння, не бачить в цій частині водіння труднощів.

Освоєння механічної коробки передач переходить з часом. Її можна вивчити, як за допомогою професійного інструктора, так і самостійно. «Не за глохнути!» Головна мета початківців водіїв, які сідають в навчальний автомобіль. Хочеться сісти і поїхати. Бажання зрозуміле. Бажання, що вимагає роботи.

Газ, гальмо, зчеплення в машині. З першими двома зрозуміло, третя педаль викликає ряд питань, особливо у тих, хто не розбираються в пристрої автомобіля.

Трансмісія: що це?

Алгоритм водіння на механіці включає вижим зчеплення (як правильно вичавлювати зчеплення, ми поговоримо далі), тим самим двигун роз’єднується з коробкою передач, після включення потрібної передачі, педаль зчеплення плавно відпускається, при цьому, також плавно натискається педаль газу.

Рушання з місця на механіці не повинно викликати питань. Але не все просто, як здається. Під час курсу навчання в автошколі «Антарес» міста Новомосковськ, з цінами якої можна ознайомитися за посиланням, викладачі та інструктора ретельно приділяють увагу принципом роботи трансмісії, торкнемося зараз його і ми.

Від механізму трансмісії безпосередньо залежить швидкість і напрямок руху. Завдяки цьому механізму крутний момент передається з двигуна на колеса. Складається механізм з набору шестерень різних розмірів, більше шестерня – нижче передача. Простий приклад, зверніть увагу на передачі в швидкісному велосипеді. Автомобіль має схожий принцип дії.

Водій за допомогою педалі зчеплення, від’єднує коробку від двигуна, важелем перемикання передач вибирає потрібну, тим самим в коробці, простими словами, підбирається необхідна шестерня, яка при відпуску педалі зчеплення, з’єднується з двигуном, через ряд механізмів починає передавати його потужність на колеса. Це пояснення принципу роботи МКПП «на пальцях». Для управління автомобілем важливі всі три педалі. Механіка обумовлена ​​тим, що постійно має витискуватися саме зчеплення. Тому ліва нога завжди має бути біля нього. Чи можна її назвати головною педаллю? Можливо так.

Відмінність механіки від автомата

Перша, і головна відмінність – відсутність педалі зчеплення. Принцип їзди на механіці розібрали вище. В автоматі перемикання передач відбувається автоматично за допомогою наступних елементів: гальмівна стрічка, фрікціони. Заглиблюватися в пристрій АКПП не будемо, так як робота механізму полягає в роботі електронної системи управління, в «мозку» автомобіля.

А головна відмінність для будь-якого водія – механічною коробкою передач керуєте безпосередньо ви. У механіці ви є мозком автомобіля. Тому МКПП віддають переваги безліч водіїв, не дивлячись на всі складнощі, що зустрічаються на початку.

Покрокова інструкція водіння на механіці

Розібравшись з принципом роботи, ми добралися до того моменту, заради якого зібралися. Початок руху на механіці обумовлено рядом правил, виконання яких забезпечить успіх, і з часом доводиться до повного автоматизму.

– Перед тим як завести двигун – переконуємося в нейтральному положенні важеля перемикання передач, затягнутому ручному гальмі;

– лівою ногою вичавлюємо зчеплення, перемикаючись на 1у швидкість;

– відпускаємо ручне гальмо;

– повільно відпускаємо зчеплення, і тут наступає складний момент, вижимання, а головне – відпускання зчеплення, потрібно вловити момент, перед початком натискання педалі газу, коли ось-ось автомобіль «схопитися», це також визначається за допомогою тахометра, стрілка сіпнеться, але зазвичай водії довіряють відчуттю. Даний момент викликає страх у більшості водіїв. Як рушати на механіці, як зловити це момент? Як не заглухнути? Спочатку цю золоту серединку можна упустити, і тому автомобіль заглухне, або буде перегазовка;

– нічого не бійтеся, нічого страшного в цьому немає, з часом, всі рухи доводяться до автоматизму, і ви навіть не будете звертати на це увагу. Як то кажуть – «терпіння і труд все перетруть».

– завершуємо ж початок руху, додаванням газу, і повним, плавним відпуском зчеплення, після того, як автомобіль починає рух.

Візуально, прочитавши все те, що написано вище, відповідь на питання «як навчитися їздити на механіці», можна дати різні. Але, є 100 відсоткова гарантія, що з настанням часу відповідь буде одна. Навчитися не складно! Щоб в цьому точно переконатися, запрошуємо вас в автошколу «Антарес» в місті Новомосковськ. Спробуйте це на собі! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх